#Advertising#Agency#Branding#Creativity#Designer#Future#Innovation#Marketing#Strategy#Technology

Video deneyimleri çaba harcamadan insanlara başka hiçbir medyanın yapamayacağı şekillerde hareket etme , motive etme veya etkileme konusunda ilham verir . Bu nedenle, şirket mesajlarınızı iletmek için , ister bir ürünün reklamını yapmak, ister çalışanlarınız için yeni eğitim materyalleri sunmak olsun, çok güçlü bir platformdur .

Create Lines, izleyicileri büyüleyen, aksiyonlara ilham veren ve işletmeler ve markalar için sonuçları teşvik eden kurumsal videolar üretir. Hedef kitlenizin seveceği içerikler. Müşterilerinize , her ne olursa olsun , bir sonraki adıma geçme konusunda güven veren içerikler hazırlar .

Ziyaretçilerinizi büyüleyecek, sizinle bağlantı kurmalarına ilham verecek ve hatta satın almalarını sağlayacak bir tanıtım videosunu nasıl oluşturabilirsiniz? 

Hikayenizi tanıtım videonuz için güven ve merak gibi duyguları uyandırdığınızdan emin olmak için bir plana ihtiyacınız var.

Bunu akılda tutarak, işte size rehberlik eden ve hedef kitlenizle bağlantı kuran örnek bir tanıtım videosu oluşturmak için bizim ürerinde hassas olarak da durduğumuz ipuçları.

Amacınızı Belirleyin.

Sadece bir videoya sahip olmak için video oluşturmayın. Videonuz sıkıcıysa ve izleyenlere değer vermiyorsa, amaç ne olabilir ki?

Videonuzun bir amacı olmalı. Ne yapmak istersiniz? Ne için iletişim kurmaya çalışıyorsunuz?

Videonuzun amacı şunları içerebilir:

 • Takımın yeteneğini gösterme
 • İzleyicilerinizi şirketinize tanıtmak ve ne yaptığınızı açıklamak
 • Ürünlerinizin özelliklerini vurgulayın ve nasıl çalıştığını göstermek
 • Ürününüzün nasıl oluşturulduğunu anlatmak

Giriş videolarının çoğu farkındalık, eğitim ve ikna etme hedefine sahiptir. Tanıtım videosu, izleyicilerinizin kuruluşunuzu yazılı sözcüklerin ötesinde açıklamaları için bir yoldur. Hedef kitlenize, markanızı daha iyi deneyimleme ve kendi acı noktalarını çözme ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olup olmadıklarını anlama fırsatı verir.

Digital Sherpa’dan yapılan araştırmalar, videonun müşterilerinizin ürünlerinizi ve hizmetlerinizi anlamalarını % 74 oranında artırabileceğini gösteriyor .

Kısa Tutun ve Konuya Dikkat Edin.

TheNextWeb’e göre , izleyicileriniz videonuzu iki şeye göre izleyip izlemeyeceğinizi belirleyecek; Küçük resminizi ve videolarınızı uzunluğu .

Bu nedenle tanıtım videonuzun etkisini en üst düzeye çıkarmak için kısa tuttuğunuzdan emin olun. Dikkatlerini yakalamak ve sürdürmek için videonuz en fazla iki ila üç dakika uzunluğunda olmalıdır .

Üç dakikadan uzun olması gerekiyorsa, en önemli bilgilerle yüklediğinizden emin olun.

Markanızı Hümanize Edin.

İnsanlar diğer insanlarla çalışmak istiyor ve ne yazık ki günümüz dijital dünyasında bu insan bağlantısını bulmak zor olabilir. Neyse ki, harika bir tanıtım videosu bunu önemli ölçüde kolaylaştırabilir.

Giriş videoları, markanızı insanlaştırmanın, kişiliğinizi göstermenin ve şirketinizle çalışmanın gerçekte ne olduğunu paylaşmanın harika bir yoludur. Kişiliğinizi vurgulamanın bazı kolay yolları şunlardır:

 • Çalışan ekibin samimiyetini gösterilebilir
 • Ofisinizin b-roll’u kullanılabilir (mekanınızı veya maskotunuzu gösterin)
 • Yüz yüze görüşme veya seslendirmeler kullanılablir.

Sadece siz olun – biraz tuhaf olsanız bile, izleyicilerinizin profesyonel olduğunu gösteren bir şirketle ilişki kurmasını ve onlarla bağlantı kurmasını kolaylaştırır.

Videonuzu Harekete Geçirme Çağrısı ile Sonlandırın.

Videonuzun nasıl bir amacı olması gerektiğinden bahsettik. Bağış yapmalarını, blogunuza abone olmalarını, teklif isteme veya danışma talep etmelerini ister misiniz?

Ne tür bir eylem gerçekleştirdiğiniz önemli değil, videonun sonunda açıkça belirtildiğinden emin olun. (Ayrıca gerçek bir düğme CTA veya gömülü form eklemeyi düşünebilirsiniz.)  

Otomatik Oynatmayı Kapatın.

Çocukken ebeveynlerin veya öğretmenlerin istemediğin şeyler yaptığını hatırlıyor musun? Bunun tam tersini yapmak istemediniz mi?

Aynı şey otomatik oynat videonuz için de geçerli olabilir. İzleyicilerinizi videonuzu izlemeye zorlamayın, izlemek istediklerinde izleyeceklerdir.

Günümüzde insanlar her zaman çok aynı anda yapmaya meyillidirler. Ve bu sebeple birkaç sekmenin açık olması kaçınılmazdır. Bir videonun oynatmaya başlamadan ve nereden geldiğini bilmediği sinir bozucu bir sesten başka bir şey değilsiniz.

Ziyaretçilerinize sayfanın içeriğine göz atma fırsatı verin. Eğer önermek zorunda olduğun şeyle ilgileniyorlarsa, etrafta dolaşma ve oynatma düğmesine basma olasılıkları daha yüksek.

İnsanları daha fazla izlemeye teşvik etmek için içeriğinize görsel veya yazılı yön ipuçları eklemeyi de düşünebilirsiniz.

Kaliteden Ödün Vermeyin.

Kişisel sosyal medya sayfanıza video göndermiyorsunuz. profesyonel web sitenizde insanları markanızla tanıştırıyorsunuz. 

“Tüketicilerin% 62’sinin kalitesiz bir video yayınlayan bir marka hakkında olumsuz algılarının olması daha muhtemeldir”.

Yüksek kaliteli bir video ürettiğinizden emin olmak için:

 • Film çekerken anlamsız kalabalıktan kaçının.
 • Aydınlatmaya dikkat edin.
 • Ekibinizi ve ofisinizi vurguluyorsanız, herkesin en iyi şekilde göründüğünden ve ofisin temiz olduğundan emin olun.
 • İyi bir ekiple çalıştığınıza emin olun.

Ekipman hazır mı? Deneyimi ve gerekli donanıma sahip biriyle çalışın.

Hedef kitlenize markanızın en iyi temsilini verin. Sitenizdeki düşük kalite, ürün veya hizmetiniz için düşük kalitenin temsilcisi olabilir.  

Sürpriz olmamalı, Create Lines  şu anda yukarıda belirtilen her şeye ve daha fazlasını gerçekleştiren etkileyici bir ana sayfa tanıtım videosu tecrübesine sahip.

Bir göz atın ve sizinkini çekmeye başladığınızda bunu aklınızda tutun

Bizimle Çalışmayı Seveceğiniz Altı Sebep


Savaş İnci – LinkedIN

Creative Director / Advertising Director / Brand Development 


© 2019 Create. Lines Her türlü hakkı saklıdır, telif hakkı kapsamında kullanılan telif hakkı uyarısıdır.

savaş inci

Comments are closed.