Tipografi becerilerinizi geliştirmek ister misiniz?

Yazı tipi veya türleri ile ilgili arama mı yapıyorsunuz, bu tipografi kaynakları tam size göre.Güzel ve yenilikçi tipografi örnekleri görmek isteyenler için kaynaklar. Ancak, bazen, çok fazla seçenek kafa karıştırıcı olabilir.

01. Alphabettes

Yazı, tipografi ve yazı tasarımı alanlarında çalışan kadınların çalışmalarını sergilemek ve desteklemek için oluşturulan Alphabettes’e göz atabilirsiniz.

02. WhatTheFont

Hepimiz bir noktada harika bir tasarıma baktık ve hangi yazı tiplerinin kullanıldığını çözemedik. Ve orada fontları tanımlamaya yardımcı olacak birkaç site varken, MyFonts’un WhatTheFont’u uzun zamandır favorimiz; basitçe bir resim yükleyin, tanımlamak istediğiniz yazıyı vurgulayın ve size en iyi tahminlerin bir özetini verecek bir site.

03. We Love Typography

We Love Typography tam bir cennet. Türle ilgili içeriği ve birden güzel sayfalarının muhteşem tipografisiyle, burada ilham bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

04. Incredible Types

Incredible Types, ‘dünyanın dört bir yanından seçkin tipografi ve bir koleksiyon vitrini’. 51 farklı ülkeden 432 reklam öğesinden oluşan Incredible Types, size ilham verecek 426 parça tip tasarım içeriyor. Web sitesi şık ve siyah bir tasarıma sahip olup, her proje seçildiğinde renklenerek hayata geçirilmektedir.

05. Typeverything

Bu sitenin adı gerçekten her şeyi söylüyor. Her şey, bir avuç yetenekli sanatçı tarafından tüm şekil ve boyutlarda yazı ve stil özellikleri içeren mükemmel bir blog. Site temiz, düzenli ve kullanımı basit yüzlerce ilham verici kaynak sağlıyor

06. Playtype

Yazı tipleri Kopenhag tasarım ajansı e- Types’ta yer alan ekip Playtype kurdu. Bu şık web sitesinde yazı tipi satın alabilir ve haber okuyabilirsiniz. Ayrıca kullanışlı bir matbaa sözlüğü de var.

07. I Love Typography

I Love Typography, İngiliz doğumlu yazar, yayıncı ve grafik tasarımcı John Boardley tarafından kuruldu. Şimdi dünyanın en popüler fontlarından ve tipografi bloglarından biri olan ILT, türünün konusundaki parlak ipuçları, eğitim önerileri, haberler ve röportajların zenginliğinden sonra büyük bir birikime imza attı.

08. Beautiful Type

Beautiful Type, 2010 yılında iki web tasarımcısı olan Francis Chouqet ve Aurélien Foutoyet tarafından tipografi için aynı tutkuyu paylaşan bir şirket oldu. Aynı zamanda müthiş tasarıma ve yazılan ilgili kitaplara adanmış bir sayfa.

09. Commercial Type

Paul Barnes ve Christian Schwartz tarafından kuruldu. İkili, 2004 yılından beri başta yazı ödüllü Guardian Egyptian olmak üzere çeşitli yazı projeleri üzerinde birlikte çalıştı. Commercial Type’da, Barnes ve Schwartz tarafından geliştirilen sayısız font tasarımını görüntüleyebilir ve satın alabilirsiniz.

10. Friends of Type

Friends of Type, Erik Marinovich, Aaron Carámbula, Jason Wong ve Dennis Payongayong tarafından işletilen bir yazı ve eskiz defteridir. Bu dört tasarımcı sürekli olarak orijinal tipografik tasarım ve yazıları sürekli güncel durumdadır. Size ilham verecek çok büyük, muhteşem görüntülerle doludur.

11. Fonts.com

Fonts.com, artık bir zamanlar olduğu gibi düzenli olarak güncellenmemesine rağmen, tipografik sanatlar hakkında faydalı ve alakalı bilgiler sağlayan özel bir öğrenme bölümüne sahiptir. Burada, türün ve pratik kullanımın temellerinden sayı, işaret ve sembollere ve tür teknolojisinin temellerine kadar her şeyi öğrenebilirsiniz.

12. Fonts in Use

Gerçek hayatta iş yerindeki türünü gösteren örneklerin birçoğunda, bu yazı tipinin iş için neden seçildiğine dair gerçek bir anlayış sağlamak ve bireysel projeler için yazı tipi seçme konusunda emin olmayan sanatçılar için harika bir kaynak.

13. Typewolf

Typewolf, günlük ilham ve işaretçiler sağlayarak web tasarımcılarına ve geliştiricilerine tipografi konusunda yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Büyük, küçültülmemiş senaryolar, her tasarımda kullanılan fontları açıkça gösterir ve faydalı olarak, gerçek web sitelerinde kullanılan fontların yanı sıra font hakkında arka plan bilgileri ve benzer fontlar için kişisel öneriler gösterir.

14. Typostrate

Typostrate, türüyle ve onunla yapabileceğiniz sonsuz şey dizisiyle ilgili bir blog’dur. Tipografinin tutkusunu ve gücünü sergileyen blogların içeriği ve resimleri Christian Goldemann ve Michael Zeller tarafından yapıldı.

15. NYC Type

Luke Connolly New York’u seviyor ve bu sevgiyi ifade etmenin en iyi tipografisini fotoğraflamaktan geçtiğini düşünmüş. Bu, blogda isteyebileceğiniz her tipografi tipinde renkli bir genişleme içeriyor.

By Kerrie Hughes

Comments are closed.