Kullanabileceğiniz süper ücretsiz 19 fotoğraf kaynağı

Neyse ki, tüm web’de ortaya çıkan güzel stok fotoğrafçılığına sahip, gittikçe artan sayıda web sitesi var. Hepsinden iyisi, ücretsizler!

Bu fotoğrafların birçoğu telif hakkı kısıtlamalarından arınmış kamu malı kapsamında lisanslanmıştır. Bu, işi izinsiz istemeksizin ticari amaçlarla bile kopyalayabilir, değiştirebilir, dağıtabilir ve gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, bazı fotoğraflar lisans gerektirebilir. Ama siz yine de detayları okuyun lütfen…

1. StockSnap.io

StockSnap.io, güzel ücretsiz hazır fotoğraflar ve yüksek çözünürlüklü resimlerden oluşan geniş bir seçki sunar. Sitede ayrıca mevcut binlerce resme göz atmayı kolaylaştıran çok kullanışlı bir arama özelliği bulunmaktadır. Ayrıca, site görüntüleri ve indirmeleri izler, böylece mevcut en popüler fotoğrafları bulabilirsin.

StockSnap, günlük olarak yüzlerce görüntü ekler ve tüm fotoğraflar kamuya açık alandaki ortak alan adı altında yayınlanır – herhangi bir özellik gerekmez.

2. Pexels

Pexels, Creative Commons Zero (CC0) lisansı altında lisanslı yüksek kaliteli ve tamamen ücretsiz stok fotoğrafları sağlar. Tüm fotoğraflar güzel bir şekilde etiketlenmiş ve ayrıca keşif sayfaları aracılığıyla keşfedilmesi kolay.

3. Unplash

Unsplash, geniş bir yüksek çözünürlüklü fotoğraf koleksiyonu sunar ve stok görüntüleri için en iyi kaynaklardan biri haline gelmiştir. Unsplash ekibi yeni gönderileri birleştiriyor ve ana sayfalarında en iyi fotoğrafları sunuyor. Tüm fotoğraflar Unsplash lisansı altında ücretsiz olarak yayınlanmaktadır.

4. Burst (by Shopify)

Patlama, Shopify’dan girişimciler için ücretsiz stok fotoğrafları sağlayan bir kaynaktır. Bazı fotoğraflar Creative Commons CC0 altında, bazıları ise Shopify’ın kendi fotoğraf lisansı altındadır.

Girişimcilerin daha iyi ürünler, web siteleri ve pazarlama kampanyaları yapmalarına yardımcı olmak için patlama başlatıldı. Resimlerin birçoğu, şirket içi çekilmiş ve trend yapan iş nişleri etrafında temalı orijinal fotoğraflardır – DIY sakal yağından Aliexpress LED spor ayakkabılarına kadar her şey. Ayrıca daha genel fotoğraflar da bulabilirsiniz.

5. Reshot

Reshot, başka yerde bulamayacağınız, elle tutulan ücretsiz stok fotoğraflarından oluşan büyük bir kütüphanedir. Yeni başlayanlar, serbest çalışanlar ve yapışkan stok fotoğraflardan bıkan üreticiler için üretildi. Ticari ve editoryal olarak kullanmakta ücretsiz – herhangi bir özellik gerekmez.

6. Pixabay

× ücretsiz fotoğraflar, vektörler ve sanat resimlerinden oluşan geniş bir koleksiyon sunar.Tüm fotoğraflar Creative Commons CC0 altında yayınlandı.

7. FoodiesFeed

FoodiesFeed, yüksek çözünürlükte binlerce güzel gerçekçi ücretsiz yiyecek resmi sunar.Yemek blogcuları için mükemmel bir stok fotoğraf sitesi.

8. Gratisography

Gratisography, kişisel ve ticari projelerinizde kullanabileceğiniz ücretsiz yüksek çözünürlüklü fotoğraflar sunar. Yeni harika resimler haftalık olarak eklenir ve telif hakkı kısıtlamalarından muaftır. Tüm fotoğraflar Bells Design’dan Ryan McGuire tarafından çekilmiştir.

9. Freestocks.org

Freestock, Creative Commons CC0 altında yayınlanan çok çeşitli yüksek kaliteli fotoğraflar sunar.

10. Picography

Picography, Dave Meier ve diğer çeşitli fotoğrafçılar tarafından gönderilen güzel ücretsiz fotoğraflar içerir. Tüm fotoğraflar Creative Commons CC0 altında yayınlandı.

11. MMT STock

MMT Stock, Jeffrey Betts tarafından sağlanan yüksek çözünürlüklü fotoğraflar koleksiyonudur. Jeffrey, çiçeklerin ve doğanın yanı sıra bilgisayarların ve çalışma alanlarının fotoğraflarını paylaşmayı sever. Tüm fotoğraflar Creative Commons CC0 altında yayınlandı.

12. Picjumbo

Picjumbo, ticari ve kişisel işleriniz için tamamen ücretsiz fotoğraflardan oluşan bir koleksiyondur. Soyut, moda, doğa, teknoloji ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli kategorilerden günlük olarak yeni fotoğraflar eklenmektedir.

13. Kaboom Pics

Kaboom Pics, soyut, şehir / mimari, moda, yemek, manzara ve daha fazlasını içeren çok çeşitli yüksek kaliteli ücretsiz stok fotoğrafları sunar. Fotoğraflar ticari amaçlarla kullanılabilir ancak satılamaz veya yeniden dağıtılamaz.

14. SkitterPhoto

SkitterPhoto, çok çeşitli ücretsiz stok fotoğrafları sunar ve Creative Commons CC0 altında yayınlanır. Tüm resimler orijinaldir ve Skitterphoto’un sahipleri tarafından yaratılmıştır.

15. Life of Pix

Pix of Life, LEEROY reklam ajansı tarafından oluşturulan ve telif hakkı kısıtlaması olmayan ücretsiz yüksek çözünürlüklü fotoğraflar sunan bir kaynaktır.

16. New Old Stock

Genel arşivlerdeki eski fotoğraflar, telif hakkı kısıtlamaları bilinmeden ücretsizdir.

17. Jay Mantri

Creative Commons CC0 lisansı altında her Perşembe yayınlanan 7 yeni fotoğraf. Jay Mantri, çeşitli farklı temalara sahip gerçekten güzel fotoğraflar yayınlıyor.

18. Epicantus

Epicantus, Daria tarafından ücretsiz orijinal fotoğrafçılık içerir. Bu yüksek çözünürlüklü fotoğrafları açılış sayfalarınız, blog yazılarınız ve tasarımlarınız için kullanabilirsiniz. Tüm fotoğraflar CC0 yaratıcı commons altında yayınlandı.

19. ShotStash

ShotStash geniş bir fotoğraf yelpazesi sunar; Ticari ve kişisel kullanım lisansı için her gün ücretsiz olarak yeni görüntüler eklerler.


Savaş İnci – LinkedIN

Creative Director / Advertising Director / Brand Development 


savaş inci

Comments are closed.