#Advertising#Agency#Branding#Creativity#Designer#Future#Innovation#Marketing#Strategy#Technology

TikTok sadece yükselişte değil, burada kalıcı gibi görünüyor. Her ay dünyanın her yerinden milyonlarca insan uygulamayı indiriyor.

Tamamen video içeriğine adanmış yeni bir sosyal medya devi. Yakında tüm web trafiğinin % 82’si videolarla yöneleceğini düşünürsek “Orta Vadede” marka pazarlama stratejisinde önemli bir paya sahip olacak gibi görünüyor .

TikTok şu anda bir numaralı sosyal medya platformu olmasa da, 2020’nin en çok indirilen uygulaması.

Ağırlıklı olarak genç olan geniş bir kullanıcı tabanına sahiptir. Artı, istatistikler, her kullanıcının her gün uygulamada en az 46 dakika geçirdiğini gösteriyor. Bu, genç kitleyi hedefleyen markaların tüketicileri ve gençleri hedeflemesi için yeni ve heyecan verici bir fırsat gibi duruyor.

TikTok, markalara ve pazarlamacılara olan doğal çekiciliğinin yanı sıra, kendi markasını tanıtmak için yeni bir reklam platformu.

Platformu video pazarlama stratejinize dahil etmeyi planlıyorsanız , markanızın etkisini en üst düzeye çıkarmanın bir kaç yolu;

TikTok Orijinal İçeriği

Çoğu marka, birden fazla sosyal medya platformunda kullanılabilecek videolar yapmak istiyor ve çokça yapan firmalar azımsanmayacak kadar çok. TikTok, viral içeriğe dayalı benzersiz bir platform bence.

Emin olacağım tek şey ise TikTok videolarını eğlenceli ve neşeli hale getirmeyi başarırsanız, en iyi video pazarlama stratejiniz olur.

Videolar 15 saniyeye kadar uzunlukta olabilir ve bu, kısa ve iyi bir mesaj içeren net içerik için ideal bir süredir. 

Nereden başlayacaklarından emin olmayan markalar için en önemli nokta TikTok trend kültüründen faydalanmalarıdır. Herkesin ilgilendiği ve hazırladığı videoları bulup ana sac ayaklarını bunun üzerine kurabilirsiniz.

8 Adımda Trend Olan TikTok Videoları Nasıl Yapılır?

  1. En son trendleri ve hashtagleri bulmak için Keşif sayfasını tam ve dikkatlice analiz edin.
  2. Ürün veya hizmetinizi pazarlamanıza yardımcı olabilecek bir veya daha fazlasını trend hashtagleri belirleyin.
  3. Konu / hashtag / trend video versiyonunu yapın.
  4. Ürün veya hizmetinizin unsurlarını ekleyerek ince bir pazarlama mesajı ekleyin.
  5. Videonuz saçma, ilginç ve eğlenceli olması gerektiğini unutmayın.
  6. Videonuzun viral hale gelmesine yardımcı olacağını düşünüyorsanız filtreler ekleyin.
  7. Gönderiye ilgili hashtag’ler ekleyin.
  8. Videoyu yükleyin ve viral olmasını izleyin :))))…

Wipe It Down Challenge

#WipeItDown mücadelesi popüler hale geldi. TikTok, video yaratıcılarından aynalarını ‘Wipe It Down’ şarkısına silmelerini ister. Üçüncü silme işleminde kendilerinin farklı bir versiyonunu gösterirler ve dördüncü ve beşinci için orijinaline geri dönerler.

Moda markaları , üçüncü silme işlemi sırasında kıyafetlerini giyen uygun bir etkileyiciyle ortaklık kurarak bu zorluğun üstesinden gelebilir . Bir kozmetik markası, üçüncü silme sırasında diğer mendillerde makyajsız kullanıcıya karşı bir ünlünün parlak görünümlü bir versiyonunu sunabilir.

Fikrinizi tamamladıktan sonra, videoyu her zaman özgün ve profesyonel yapın. Profesyonel cihaz kullanılarak kaydedilen düzenlenmemiş videolar normal kullanıcılar için farklılık yaratabilir. Tabi ki markaların videoları kaliteli ve profesyonellik kokması gerekiyor.

Markaların fikirlerini ilk fikirden bitmiş ürüne kadar ilgi çekici TikTok videolarına dönüştürmelerine yardımcı olmaya hazır birçok firma var. “Create Lines” gibi :))))

Beğeni Kazanmak için Eğlenceli İçerikler

Markaların, ürünlerin tasarımına, özelliklerine ve işlevlerine özel olarak odaklanmak için başka fırsatları da vardır. Aynı şey hizmetler için de geçerli.

TikTok, gençlerin platformu olmakla ünlüdür. Genç yetişkinler (% 42) ve gençler (% 27), kullanıcı tabanının üçte ikisinden fazlasını oluşturuyor. Ek olarak, eğlenceli içerik sağlamada önemli bir oyuncu olarak kendisine bir niş oluşturmayı başardı.

Sosyal medya platformundaki videoların rastgele taranması, TikTokers’ın gönülsüz içeriği tercih ettiğini gösteriyor. Markalar, onlara sıkıcı ürün demoları ve referans videoları sunarak izleyiciler üzerinde fazla bir etki yaratmayacaklar.

Bu nedenle, ürün ve hizmetlerine daha fazla maruz kalmayı planlayan markalar, platformun yazılı olmayan kurallarına uymalıdır. Ürün ve hizmetleri daha fazla insanı çekmek ve onlarla etkileşim kurmak için eğlenceli bir şekilde sergilemeyi ihmal etmeyin.

İlgili;

Etkili Bir Reklam Nasıl Yapılır?


Savaş İnci – LinkedIN

Creative Director / Advertising Director / Brand Development 


© 2019 Create. Lines Her türlü hakkı saklıdır, telif hakkı kapsamında kullanılan telif hakkı uyarısıdır.

Savaş İnci

Comments are closed.